портал в режимі тестування та наповнення
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Перезавантаження державної служби

Опубліковано 07 листопада 2019 року, 13:11

6 листопада 2019року відбулась робоча зустріч начальника Головного управління Державної казначейської служби України у Вінницькій області Сергія Бакути з очільником Міжрегіонального управління Нацдержслужби у Вінницькій, Житомирській та Хмельницькій області Костянтином Герасимюком. Керівники обговорили перспективи подальшої співпраці щодо реалізації державної політики у сфері держслужби та з питань управління персоналом.

Цього ж дня Костянтин Герасимюк провів економічні навчання для керівників та спеціалістів структурних підрозділів  апарату Головного управління та у режимі аудіозвязку з працівниками територіальних управлінь. Йшлося про зміни до Закону України «Про державну службу», якими уряд і парламент анонсували в українському суспільстві перезавантаження влади. Головним меседжем перетворень стало здійснення ключових національних реформ з командою фахових держслужбовців, побудова сервісної держави з виключенням корупційних ризиків.

Серед законодавчих нововведень – спрощення  порядку прийняття на роботу і звільнення чиновників, зокрема можливість звільнення недолугих державних службовців через процедуру щорічного оцінювання їх діяльності; запровадження контрактної служби  з метою підвищення ступені відповідальності держслужбовців за результати своєї праці;  зміни в порядку проведення   конкурсної процедури; введення контрактної форми роботи на держслужбі.

Говорячи про усі ці зміни, начальник Міжрегіонального управління Нацдержслужби у Вінницькій, Житомирській та Хмельницькій області підкреслив: у працівників його служби забрали низку контрольних повноважень, зокрема щодо контролю за проведенням конкурсної процедури, втім, більше свободи і самостійності для державних структур означає збільшення відповідальності, а відтак і фаховості спеціалістів на місцях.

Головний спеціаліст відділу з питань юридичного забезпечення Міжрегіонального управління Нацдержслужби у Вінницькій, Житомирській та Хмельницькій області Вікторія Очеретна зупинилась на законодавчих ноу-хау в оплаті праці державних службовців. Так, радикальні зміни відбудуться із 01.01.2020. Зокрема, порядок формування фонду оплати праці у держоргані, а також порядок преміювання держслужбовців затверджуватиме уряд; мінімальний розмір посадового окладу у держорганах не може бути менше двох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, водночас уряд може встановлювати додаткові коригуючи коефіцієнти оплати праці для різних держорганів. Крім того, до 1 січня Кабінет Міністрів має визначити підкатегорії посад держслужбовців та затвердити класифікації посад на держслужбі, схеми посадових окладів на 2020 рік з урахуванням підкатегорій посад держслужби та рівнів держорганів.

Насамкінець начальник Міжрегіонального управління Нацдержслужби у Вінницькій, Житомирській та Хмельницькій області Костянтин Герасимюком висловив подяку казначеям Вінниччини за компетентність, доброчесність та намагання знаходитись на вістрі процесів реформування державної служби. В свою чергу, очільник казначейського відомства Сергій Бакута подякував за допомогу в  процесі вивчення та дотримання вимог нормативно-правових актів та висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю в процесі покращення іміджу держслужби.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux