З 19 по 25 травня 2025 року проходить Національний тиждень безбар’єрності в рамках стратегії створення безбар’єрного простору в Україні за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.
Безбар’єрність – це про рівність, повагу до гідності, фізичну, інформаційну та цифрову доступність. Це, насамперед, – про дотримання інтересів та потреб кожного.
Державна казначейська служба України прагне, щоб кожен клієнт Казначейства, розпорядник та одержувач бюджетних коштів, громадянин мав можливість отримати необхідні послуги швидко, зрозуміло та з повагою до своїх потреб.
Безбар’єрний підхід – шлях до більшої довіри, прозорості та ефективності у взаємодії між державою та платниками податків.
В Україні передбачено створення безбар’єрного простору за шістьма основними напрямками:
1. Фізична безбар’єрність
Безбар’єрність – це коли ти можеш вийти з дому й не боятись першого бордюру. Коли міський простір – не виклик, а запрошення.
Безбар’єрність – це коли ти можеш рухатись, не думаючи, що саме зупинить тебе на наступному кроці. Твоє місто має бути для тебе – не лише на словах.
2. Інформаційна безбар’єрність
Безбар’єрність – це коли ти можеш зрозуміти написане з першого разу. Бо доступна мова – це прояв поваги, а не спрощення.
Безбар’єрність – це коли ти можеш не витрачати сили на розшифрування – бо інформація має бути зрозумілою одразу.
3. Суспільно-громадянська безбар’єрність
Безбар’єрність – це коли ти можеш бути частиною суспільства, не підлаштовуючи себе під його уявлення про «норму». Бо сильна громада – це різна громада.
Безбар’єрність – це коли ти можеш брати участь у суспільному житті на рівних. Коли твої думки важливі незалежно від того, чи ти говориш уголос, жестами чи через екран.
4. Освітня безбар’єрність
Безбар’єрність – це коли можеш навчатися в будь-якому віці. Коли школа, університет, онлайн-курс відкриті для всіх, хто хоче знати більше.
Безбар’єрність – це коли ти можеш вчитися незалежно від віку, стану здоров’я чи формату навчання. Знання мають бути відкритими для всіх.
5. Цифрова безбар’єрність
Безбар’єрність – це коли ти можеш бути онлайн на рівних умовах. А не залишатися осторонь через незручний чи непродуманий інтерфейс.
Безбар’єрність – це коли ти можеш бути частиною цифрового світу – не залежно від віку, досвіду чи стану здоров’я.
6. Економічна безбар’єрність
Безбар’єрність – це коли можеш працювати, коли хочеш. І коли тебе оцінюють за справу, а не за вік, стать чи стан здоров’я.
Безбар’єрність – це коли ти можеш працювати, бо маєш хист, знання та бажання, а не «відповідний профіль». А роботодавець дивиться на твій фах і твій досвід, а не лише стать та вік.
Із засадами та принципами безбар’єрності можна ознайомитися на вебпорталі Казначейства за посиланням:
https://www.treasury.gov.ua/dlya-gromadskosti/bezbariernist
#тиждень_безбарєрності