портал в режимі тестування та наповнення
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

МАНДРУЄМО УКРАЇНОЮ

Опубліковано 09 липня 2015 року, 10:12

 

Місто Обухів – районний центр на Київщині, розташований у долині річки Кобрини (колишньої Лукавиці) на автотрасі Київ-Донецьк за 45 км від Києва, за 4 км від двох залізничних станцій «Нові Безрадичі» і «Трипілля-Дніпровське».

            Перші згадки про поселення Лукавицю датовані серединою XIV ст. Приблизно у 1570-х роках воно отримало назву Обухів. У 1834 році Обухів набув статусу ярмаркового містечка. У 1970-1980-х рр. на території міста було споруджено Трипільський промисловий вузол, що разом з Трипільською ТЕС вивели Обухівський район на першу позицію у Київській області за промисловим потенціалом. У місті добре розвинута інфраструктура: є готелі, ресторани, торгові ринки, стадіон, музеї.

 

Озеро Нижнє на мікрорайоні Піщана м. Обухів

 

Обухівщина багата на унікальні археологічні пам’ятки. Доба неоліту тут була позначена існуванням трипільської культури (назва походить від села Трипілля). Культура ця формувалася в IV-11 тисячоліттях до нової ери – раніше від культур Стародавньої Греції і Риму, від єгипетських пірамід. Матеріальні свідчення всесвітньо відомої нині культури наших далеких пращурів відкрив і дослідив на території Трипільщини першовідкривач цієї археологічної доби учений Вікентій В'ячеславович Хвойка. Ним відкриті в нашому краю також пам'ятки зарубинецької, черняхівської культур, неоліту на Кирилівській стоянці, а також княжої Русі.

 

В експозиціях Трипільських музеїв – обласного археологічного і приватного «Прадавня Арата-Україна» – широко представлений матеріал цих археологічних культур.

Трипільський музей «Прадавня Арата-Україна»

 

 

Обухівський край подарував Україні і світові яскраві таланти прозаїка Григорія Косинки та поета Андрія Малишка.

Григорій Михайлович Косинка (Стрілець) народився в селі Щербанівці. На його малій батьківщині – в Щербанівці та Красному – споруджено пам'ятники письменнику-патріоту, встановлено меморіальні дошки, в Обухівському краєзнавчому музеї діє експозиція домашнього архіву Григорія Косинки, Київська обласна держадміністрація заснувала літературну премію імені Г.М.Косинки, якою щорічно нагороджуються літератори Київщини. Одним з перших її лауреатів став прозаїк, голова літстудії А.С.Малишка Василь Трубай.

В Обухові народився видатний український поет радянської доби Андрій Самійлович Малишко. Його ім'ям названо рідну вулицю поета і школу, де він навчався. У школі діє кімната-музей, а батьківський двір, де пройшло дитинство поета, перетворено на садибу-музей родини Малишків. У районному музеї відкрито Малишкову світлицю, редакція журналу «Дніпро» і райдержадміністрація заснували премію імені А.С.Малишка, якою щорічно нагороджуються українські літератори. У листопаді 1994 року в центрі Обухова урочисто відкрито пам'ятник поету. Його творці – скульптор М.Лисенко та архітектор А.Ігнащенко – лауреати Шевченківської премії.

 

 

Пам’ятник видатному поету сучасності, уродженцю Обухова

А.С. Малишку в центрі його рідного міста

 

Сільські і міські громади Малишкового краю приділяють пильну увагу збереженню історичної пам'яті й духовної спадщини. Місцевими знавцями історії рідного краю видано 32 краєзнавчі книги.

 

 

Інтер’єр світлиці Садиби-музею родини Малишків.

 

 

Запрошуємо колег- любителів подорожей, краєзнавців Київщини і всієї України познайомитися з туристичним маршрутом Малишкового краю. Запевняємо, залишитеся дуже задоволеними, а ми вам будемо раді!

 

Колектив УДКСУ в Обухівському районі Київської області.

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux