портал в режимі тестування та наповнення
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Кіровоградщина у дзеркалі часу

Опубліковано 23 січня 2015 року, 10:16

З радістю та гордістю розповідаємо Вам про Кіровоградщину – степову перлину України, край сучасної промисловості та високорозвиненого сільського господарства, багатий родючими грунтами, славний працьовитими людьми та історичними пам’ятками культури.

На карті України Кіровоградська область з’явилася 10 січня 1939 року. Місце Кіровоградщини особливе – на її території розташований географічний центр України, а саме у Добровеличківському районі.

 

Історія краю починається з III-IV тисячоліття до нашої ери з часів трипільської культури. У другій половині ХV століття ці терени стали частиною земель, на яких виникло Запорізьке козацтво. Перша битва Визвольної війни українського народу 1648–1654 рр. під Жовтими Водами відбулася саме на території сучасної Кіровоградщини. Місто Кіровоград виникло на місці фортеці Св. Єлизавети, збудованої 1754 року за наказом імператриці Єлизавети Петрівни. Фортеця була збудована для захисту країни від нападів. У 1775 році поселення біля фортеці стало адміністративним центром території, яка тоді звалася Нова Сербія, і дістало назву Єлисаветград (пізніше назву кілька разів змінювали). У 1934 році місто назвали Кірове, а в 1939 році – Кіровоград.

Як і кожна область, Кіровоградська має свої символи. Центральною фігурою герба Кіровоградщини є скіфський степовий орел – один із найдавніших (кінець VII-початок VI ст. до н.е.) зразків орлиної символіки, знайдених недалеко від Кіровограда при розкопках Мельгунівського кургану в 1763 році. На стрічці щита - золотий девіз «З добром до людей».

PHOTOSITE.UAКіровоградська область складається із 21 району, 12 міст, 26 селищ міського типу, 1015 сільських населених пунктів.

Кіровоградщина – це край машинобудівників і хліборобів, працьовитих та гостинних людей, які створюють сучасні машини й технології. Край унікальних чорноземів, що На одном дыхании:)*.демонструються як еталонні в Паризькому музеї мір та ваги.

Дуже багато імен пов’язано з цим краєм!

Кіровоградщина подарувала світові багато славетних вчених, громадських діячів, письменників, поетів, непересічних талановитих особистостей, нині відомих всьому світу. Досить згадати Івана Карпенка-Карого і Василя Сухомлинського, Юрія Яновського і Георгія Флоровського, Володимира Винниченка і Марка Кропивницького, Арсенія Тарковського і Юрія Олешу. Багата Кіровоградська земля й іншими талантами. Так, Левко Мацієвичукраїнський корабельний інженер. Космонавт Попов Леонід Іванович, двічі Герой Радянського Союзу та Гіталов Олександр Васильович - новатор сільськогосподарського виробництва, раціоналізатор та винахідник, також родом з Кіровоградської області.

Культура – це та перлина, яку з давніх-давен плекала наша степова Кіровоградщина. Вона є колискою професійного українського театру, заснованого корифеями – М.Кропивницьким, І.Тобілевичем, М.Старицьким, П.Саксаганським, М.Садовським. Найвідоміший в області пам’ятник природи, історії та культури – заповідник-музей «Хутір Надія», де жив та плідно працював відомий український драматург та театральний діяч І.К.Карпенко-Карий. Візитною карткою області стали театр української музики, пісні і танцю «Зоряни», дитячий зразково-художній хореографічний ансамбль «Пролісок», ляльковий театр та багато інших. В області 3285 пам’яток археології, історії та мистецтва.

            Предки залишили Кіровоградщині у спадок багату землю, свою історію, культуру, освіту і традиції. Наше завдання – зберегти цей скарб і примножити його.

 

 

 

Начальник відділу діловодства Головного управління

Державної казначейської служби України

у Кіровоградській області

Пономарьова Наталія Вікторівна

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux