портал в режимі тестування та наповнення
  • A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Казначеї Буковини підкорюють Говерлу. (присвячено 25-річниці Незалежності України)

Опубліковано 17 серпня 2016 року, 15:14

 

Казначеї Буковини підкорюють Говерлу.

(присвячення 25-річниці Незалежності України)

 

Буває, часом сліпну від краси.

Спинюсь, не тямлю, що воно за диво,–

оці степи, це небо, ці ліси,

усе так гарно, чисто, незрадливо,

усе як є – дорога, явори,

усе моє, все зветься – Україна.

Така краса, висока і нетлінна,

що хоч спинись і з Богом говори.

Л.Костенко

 

Найвища гора України варта того аби її підкорити, що ми і вирішили зробити.

Висота Говерли – 2061 м над рівнем моря. Біля її підніжжя бере початок річка Прут, на якій стоять Яремче, Коломия, Чернівці.

Серед легенд є романтична історія.

Колись давно жили собі у Карпатах хлопець Прут і дівчина Говерла, які палко кохали одне одного. І все б нічого, але Говерла була донькою заможного мольфара, який терпіти не міг бідосю Прута. Татусеві заборони не діяли й закохані продовжували зустрічатися. Тоді мольфар перетворив Говерлу на гору. Чари розсіювалися лише за однієї умови – стартувати рівно опівночі і до сходу сонця вийти на вершину.

Прут пішов на гору. Це було непросто. Мало того, що темно, ще й тато-мольфар робив хлопцеві усілякі капості – скидав на нього каміння, насилав диких звірів, вирощував цілі плантації чагарників. Але Прут вперто йшов вперед. І ось коли до вершини залишилося трішечки, з-за гір вийшло сонечко і освітило все навколо. Розуміючи, що ніколи більше не побачить свою кохану, хлопець спустився до підніжжя гори і заридав. Сліз було стільки, що він перетворився на річку. Відтепер Прут і Говерла завжди поруч.

Ми піднімалися на Говерлу вперше, тому обрали зелений маршрут - він довший, але й пологіший. Якщо сказати, що підніматися важко - то це не сказати майже нічого. Маршрут почався лісом, де переступаючи через корені дерев ми вирушили вперед. Далі почалася «альпійка» - піднімалися між кущами жерепу, тобто гірської сосни, час від часу зупиняючись на дві-три хвилини аби помилуватися краєвидами. На крутій стежці багато каменів, через які довелось переступати, а тут реально впріли всі.  Дойшли до Говерляни (або малої Говерли) - невеличкої полонинки на висоті 1762 м. Ура! Перепочинок – відхекувались хвилин 20, знову насолоджувалися невиданої краси природою і рушили далі.  Останні 300 метрів далися найважче. Тут значно прохолодніше і навіть жереп не росте. Ще трохи і ось вона – омріяна вершина.

Позаду 4,5 кілометри крутого шляху та три години виснажливого підйому.

Говерла. Ми піднялись! Ми таки підкорили Говерлу!  Озираємось навкруги і дух захоплює від мальовничого краєвиду Карпат, який відкривається перед очима. Просто словами важко передати ці відчуття коли стоїш серед хмар, вдихаєш кришталево-чисте повітря і споглядаєш на цю чаруючу красу, під ногами 2000 метрів над рівнем моря, а вище тебе лише небо. Десь зникають думки про відпочинок, десь дівається втома, з’являються незабутні враження та емоції. Просто стоїш і милуєшся цим незабутнім куточком України.  Та раптом піднімається сильний вітер, який і зганяє нас донизу.

Швиденько робимо традиційне групове фото на фоні державного та казначейського прапорів і крокуємо далі. Для спуску обрали синю стежку, більш круту і довжиною в 3 км.  І тут нас застав карпатський дощик. А як же без нього, він на Говерлі традиційний. Дістали дощовики і рушили до місця, з якого починали. Спуск виявився складнішим і веселішим в пришвидшеному темпі.  1, 5 години, і ми на фініші.

Після спуску ще декілька годин ми не могли отямитись і повірити в те, що ми це дійсно змогли! Щоб там не казали, воно того варте! Пережити такі емоції та отримати море позитиву та енергії потрібно кожному!

Своє підкорення Говерли присвячуєм 25-й річниці Незалежності України!

Наша земля варта того, щоб на ній жили щасливі люди та був мир у кожному куточку!

 

 

 

 

2

 

3

 

4

 

 

5

 

 

 

Статтю підготувала начальник відділу діловодства Сидорчук Олена Юріївна.

 

 

На першій світлині зліва направо: Кушнірюк Юрій – головний спеціаліст відділу видатків, мережі та зведених показників бюджету; Сидорчук Олена – начальник відділу діловодства; Роїк Сергій – водій сектору господарського забезпечення відділу фінансової роботи та господарського забезпечення; Гнатишин Оксана  головний спеціаліст відділу діловодства; Руцький Стас – головний спеціаліст відділу корпоративної телекомунікації, комп’ютерної техніки та захисту інформації.

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux