В рамках Всеукраїнської казначейської акції «Квіти рідної землі» восени 2023 року було зібране насіння чорнобривців з кожної області України. Кущики квітів чорнобривців, які казначеї самостійно вирощували ще взимку в стінах Казначейства, тепер матимуть іншу адресу після подальшого висадження в об’єднані композиції в багатьох місцях України.
Напередодні 29-річчя Казначейства казначеї завітали в один з медичних закладів міста Києва, де проходять лікування поранені військовослужбовці.
Цього разу казначеї прибули до медичного закладу не лише з донатами для зранених війною бійців, але й з іншим доброчином – дарунком сплетеним з праці і любові.
«Із чорнобривців зіткана душа моєї України» – таку назву має ця доброчинна акція, проведення якої Казначейство розпочало зі шпиталю. Основна ідея акції належить очільниці Державної казначейської служби України Тетяні Слюз.
Родзинка задуму – це не тільки благоустрій території шпиталю, це – дарунок позитивного настрою воїнам і всьому колективу медичного закладу.
На початку патріотичного заходу до казначеїв з вітальним словом звернулась Голова Державної казначейської служби України Тетяна Слюз, керівництво медичного закладу та військовий капелан. Керівництво лікувального закладу подякувало Голові Державної казначейської служби України Тетяні Слюз та казначеям за небайдужість до поранених військовослужбовців та особистий внесок в успіх та Перемогу України.
Чому саме чорнобривці було обрано для патріотичної казначейської акції? Чорнобривці — український народний символ, який уособлює дитинство, рідну матір і батька, рідну оселю, символ здатності і стійкості до виживання, символ краси нашої України.
Українці так звикли до цієї квітки, що не можуть уявити свою країну без неї. Немає жодної української хати, біля якої дбайливі руки господині не влаштували б яскравих квіткових острівців, на яких би не росли під вікнами чорнобривці – прекрасні обереги нашої духовної спадщини. Воїнам і тим, хто вирушає у далеку дорогу та опиняється далеко від батьківського порогу, вони нагадують: там земля мила, де мати народила.
Після висадження квітів казначеї відвідали храм при шпиталі. Є надія, що висаджені казначеями квіти будуть зігрівати душу поранених захисників серед альтанок шпиталю та біля храму на території закладу.
В переддень річниці створення Казначейства України, казначеї продовжили акцію на території апарату Казначейства. В акції взяли участь: керівництво казначейської служби, представники колективу апарату Казначейства, казначеї, які вимушено покинули свої домівки через війну з рф та переїхали в Київ для продовження роботи в системі органів Казначейства.
На жаль, вже десять років казначейський знаменний день відбувається в умовах російсько-української війни, в якій наша країна з 2014 року бореться не лише за свій суверенітет, а й за майбутнє загалом.
Голова Державної казначейської служби України Тетяна Слюз у цьогорічному зверненні до казначейської спільноти підкреслила цінність професії сучасних українських казначеїв:
«Заживлені стійкістю – так називають сьогодні державних казначеїв. Незламні, сильні і професійні вони цілодобово – 24/7 виконують складну і відповідальну місію – стоять на сторожі добробуту держави та належного захисту економічних інтересів України. Бути сильним у таких умовах – це протистояти терору окупанта».
Дружня казначейська родина, яка самовіддано працює задля нашої Перемоги, продовжуватиме патріотичну акцію і прикрашатиме надалі рідну Україну оберегами в барвах неба, сонця і рідного краю. Тож нехай палахкотять улюблені квіти українців скрізь яскравим цвітом.