13 грудня в Національному музеї історії України у Другій світовій війні відбувся захід «50 років разом!» з нагоди перших 50 років успішного функціонування музею.
Подія об’єднала представників влади, музейників, культурних діячів, міжнародних партнерів та дипломатів, захисників України та меценатів.
У своєму зверненні до Генерального директора Юрія Савчука та колективу Музею війни Тетяна Слюз зазначила: «Ми знаємо величну історію становлення Музею війни, починаючи з 17 жовтня 1974 року, коли в колишньому Кловському палаці було урочисто відкрито Український державний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років.
Ми захоплюємося його здобутками сьогодення, адже це десятки нових експозицій, успішно реалізований проєкт «Тризуб Батьківщини», чисельні експедиції на деокуповані території, масштабні міжнародні проєкти, щорічний фестиваль воєнної музики «Сурма» та багато іншого.
Колектив Державної казначейської служби України бере активну участь у заходах Музею війни, що стало можливим через тотожні світоглядні принципи та всеосяжну любов і шану до України-Матері.
Нам імпонує відкрита комунікація Музею війни із суспільством, запроваджені нові підходи до виставкової та наукової роботи, розширення поля діяльності, створення нових виставкових площ, а також активна співпраця з міжнародною спільнотою».
Голова Казначейства подякувала усім музейникам, які створювали, розбудовували й забезпечували діяльність Музею війни - пам’ятки європейської та світової культури.
За 50 років створено 537 виставок, прийнято понад 32 млн відвідувачів, зібрано близько 416 тис. артефактів. Кожен рік викарбуваний в історії Музею війни золотими літерами.
З нагоди ювілею Тетяна Слюз презентувала Музею війни колекцію ляльок-мотанок, виготовлених працівниками апарату Казначейства, в якій кожна лялечка відображає найбільш знакову подію державного значення, що відбулася у період із 1974 року по 2024 рік.
«Продовжуйте свій невпинний рух до музею мрії – конкурентного, сучасного, інтегрованого у міжнародну музейну спільноту, технологічного, інклюзивного, креативного, динамічного, відкритого до співпраці. Хоча, на нашу скромну думку, Музей війни вже є таким.
Бережіть минуле, творіть сьогодення і майбутнє!
Слава Україні! Героям Слава!» - побажала музейникам Тетяна Слюз.
Знаковою подією для Державної казначейської служби України стало вручення Голові Казначейства Тетяні Слюз диплому та почесної відзнаки Національного музею історії України у Другій світовій війні «За особливий внесок у розвиток Музею війни».
Нагорода вручається вперше в історії Музею війни та адресована лише 5-ти впливовим діячам України та міжнародної спільноти.