портал в режимі тестування та наповнення
1545
Урядова гаряча лінія
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Звіт про публічне обговорення з громадськістю Антикорупційної програми Державної казначейської служби України на 2019 рік

Опубліковано 01 квітня 2019 року, 15:13

      Державною казначейською службою України (далі - Казначейство) на виконання вимог Порядку підготовки, подання антикорупційних програм на погодження до Національного агентства з питань запобігання корупції та здійснення їх погодження, затвердженого рішенням Національного агентства  від 8 грудня 2017 року №1379 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 січня 2018 року за №87/31539, з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 р. № 996 “Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики”, з метою забезпечення прозорості, відкритості, участі громадського суспільства у підготовці Антикорупційної програми Державної казначейської служби України на 2019 рік (далі - Антикорупційна програма) шляхом надання пропозицій, зауважень та доповнень до неї, з 14 березня 2019 року по 28 березня 2019 року організовано  та проведено публічне  обговорення положень Антикорупційної програми, яка була попередньо схвалена Комісією з оцінки корупційних ризиків та моніторингу виконання антикорупційної програми Державної казначейської служби України.

             З цією метою на Веб-порталі Казначейства 14 березня 2019 року за посиланням https://www.treasury.gov.ua/ua/news/pro-publichne-obgovorennya-proektu-antikorupcijnoyi-programi-derzhavnoyi-kaznachejskoyi-sluzhbi-ukrayini-na-2019-rik розміщено повідомлення про початок публічного обговорення проекту Антикорупційної програми та розміщено відповідні матеріали (проект Антикорупційної програми; Звіт за результатами оцінки корупційних ризиків у діяльності Державної казначейської служби України; Таблиця оцінених корупційних ризиків та заходів щодо їх усунення; Опис ідентифікованих корупційних ризиків, чинників корупційних ризиків та можливих наслідків корупційного правопорушення чи правопорушення, пов’язаного з корупцією). Всім бажаючим запропоновано долучитись до вказаного процесу.

            Для отримання консультацій, додаткової інформації, надання пропозицій та зауважень, оприлюднені контактні дані відповідальної за проведення заходу особи, електронні та поштові адреси, визначена дата підсумкового засідання (про час та порядок його проведення зацікавлених осіб додатково інформовано через повідомлення на Веб-порталі Казначейства 25 березня 2019 року за посиланням   https://www.treasury.gov.ua/ua/news/pro-publichne-obgovorennya-proektu-antikorupcijnoyi-programi-derzhavnoyi-kaznachejskoyi-sluzhbi-ukrayini-na-2019-rik250319).

           В ході електронних консультацій з громадськістю у період з 14 березня 2019 року по 27 березня 2019 року,  письмові пропозиції чи зауваження на електронні адреси PostnykovM@treasury.gov.ua, anticorrupt@treasury.gov.ua чи на адресу Казначейства, а також повідомлення про попередню реєстрацію для участі в підсумковому засідання не надходили.

  Публічне обговорення проекту проведено в два етапи. На першому етапі (з 14 березня 2019 року по 27 березня 2019 року) проект  Антикорупційної програми розглянутий в ході нарад та засідань проведених у територіальних органах Казначейства в усіх регіонах України за участю працівників органів Казначейства всіх рівнів, представників громадськості та інших зацікавлених осіб. На другому етапі, після попереднього аналізу результатів проведених на рівні територіальних органів Казначейства нарад та засідань, організовано підсумкове публічне обговорення проекту  Антикорупційної програми.

  Підсумкове засідання проведено 28 березня 2019 року о 15 годині у приміщенні Казначейства за адресою м. Київ, вул. Бастіонна, 6 в формі відеоконференції з використанням студій територіальних органів Казначейства. В ньому взяли участь керівники структурних підрозділів Казначейства, члени Комісії з оцінки корупційних ризиків та моніторингу виконання антикорупційної програми, керівники та працівники територіальних органів Казначейства, клієнти Казначейства, представники навчальних закладів та громадських організацій.

   В ході обговорення проекту  Антикорупційної програми керівниками Комісії з оцінки корупційних ризиків та моніторингу виконання антикорупційної програми Казначейства надано учасникам засідання пояснення щодо принципів підготовки Антикорупційної програми, її положень, змін внесених за результатами виконання попередньої Антикорупційної програми. Присутнім доведено концепцію та напрями розвитку Казначейства, насамперед за рахунок впровадження нових електронних послуг та сервісів з метою максимального усунення людського фактору у відносинах органу з його клієнтами, забезпечення прозорості внутрішніх процесів та повноти контролю діяльності службовців.

  За результатами обговорення від учасників надійшли зауваження та пропозиції, які розглянуто в ході спілкування у режимі відеоконференцзв’язку. Насамперед надано слово присутнім в студіях та керівникам Головних управлінь Державної казначейської служби України у Вінницькій, Дніпропетровській та Херсонській областях, які за результатами обговорення на обласному рівні отримали пропозиції від фахівців та представників громадськості.

  Так, Голова правління громадської організації “Філософія Серця“, представник мереж “Дозорро” та “Омбудсмен” у Вінницькій області Юлія Грига зазначила про необхідність чіткого моніторингу індикаторів виконання Антикорупційної програми та запропонувала внести в програму пункт про розробку та розміщення на Веб-порталі Казначейства спеціальної форми електронного звернення, до якого можна було б прикріпити лист електронного повідомлення. В ході обговорення цієї пропозиції визнано недоцільним внесення відповідних змін до Антикорупційної програми, оскільки в її положеннях передбачено періодичність моніторингу індикаторів виконання заходів Комісією з оцінки корупційних ризиків та моніторингу виконання антикорупційної програми, а питання електронного звернення до Казначейства вирішено як в технічному плані (створено відповідні електронні скриньки для звернень громадян для повідомлень про порушення антикорупційного законодавства), так і в організаційному порядку (щодо розгляду запитів на публічну інформацію та звернень громадян). Питання  розгляду повідомлень про корупційні правопорушення та правопорушення пов’язані з корупцією зафіксоване в антикорупційній програмі і буде вирішено в ході її реалізації.

  Кандидат економічних наук, доцент кафедри обліку, аналізу та аудиту економічного факультету Донецького національного університету  ім. Василя Стуса Олена Поліщук наголосила на необхідності чіткого виконання плану заходів з усунення корупційних ризиків прописаних в антикорупційній програмі та зазначила на необхідності передбачити в Антикорупційній програмні проведення разом з навчаннями антикорупційного спрямування економічних навчань. Аналогічні пропозиції внесли старший викладач кафедри права Вінницького торгівельно – економічного інституту Київського національного торгівельно-економічного університету Наталія Костюк та доктор юридичних наук, професор кафедри галузевого права Херсонського державного університету Олександр Сотула. В ході обговорення цієї пропозиції заступник голови Комісії з оцінки корупційних ризиків та моніторингу виконання антикорупційної програми Михайло Постников доповів, що вказана пропозиція врахована, в розділі ІІІ Антикорупційної програми.  Відповідні навчання, в т.ч. економічного спрямування, передбачені окремим Планом професійного навчання державних службовців Державної казначейської служби України у 2019 році та направленні на підвищення професійного рівня по основним напрямкам роботи Казначейства.

  Завідувач Сектору з питань запобігання корупції апарату Вінницької обласної державної адміністрації Андрій Сільницький запропонував прописати попередній моніторинг подання декларацій та зобов’язати бухгалтерів попереджати працівників у разі одномоментної виплати, яка перевищуватиме 50 прожиткових мінімумів, про необхідність подання повідомлення на сайті НАЗК. В ході обговорення цієї пропозиції заступник голови Комісії з оцінки корупційних ризиків та моніторингу виконання антикорупційної програми  Михайло Постников доповів, що питання подання до НАЗК повідомлення про суттєві зміни в майновому стані більше знаходиться в площині особистого ставлення особи до виконання вимог Закону України “Про запобігання корупції“. В органах Казначейства питання виплати заробітної плати контролюються бухгалтеріями та уповноваженими особами з питань запобігання корупції. Однак решта ситуацій (придбання/реалізація майна, отримання спадщини і т.і.) коли виникає обов’язок подати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, може контролюватись тільки суб’єктом декларування.

         Андрій Сільницький запропонував для упередження конфлікту інтересів включити пункт про заборону залучення аудиторів до складу будь-якої комісії. Аналогічна пропозиція міститься в матеріалах публічного обговорення проекту Антикорупційної програми, що надійшли з Головного управління Державної казначейської служби України у Херсонській області. Заступник голови Комісії з оцінки корупційних ризиків та моніторингу виконання антикорупційної програми  Михайло Постников доповів, що після прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 12.12.2018 № 1062 розділено функції внутрішнього контролю та аудиту. Питання заборони  залучення аудиторів до складу відомчих комісій передбачено відповідними новими регламентами роботи цих підрозділів і вирішується на теперішній час в робочому порядку. Тому, при підготовці проекту Антикорупційної програми питання окремим пунктом не зазначалось, а вносилось на розгляд  питання щодо наявності дискреційних повноважень у посадових осіб Казначейства  при здійсненні заходів  внутрішнього контролю, оскільки воно залишається неврегульованим.

           Учасниками публічного обговорення вирішено схвалити представлений проект Антикорупційної програми Казначейства та рекомендувати його до затвердження.

           Присутніх проінформовано про те, що зауваження та пропозиції, які розглядались в ході публічного обговорення  проекту Антикорупційної програми  додатково буде розглянуто Комісією з оцінки корупційних ризиків та моніторингу виконання антикорупційної програми в ході чергового засідання.

           

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux