Пріоритетні напрями діяльності
Державної казначейської служби України на 2023 рік
1. Здійснення заходів щодо впровадження платіжних інструментів системи електронних платежів Національного банку України (далі – СЕП) нового покоління на базі міжнародного стандарту ISO 20022 (далі – СЕП-4):
доопрацювання інформаційних систем Казначейства (АС «Є-Казна», АС «Є-Казна Доходи»), зокрема, практичне застосування рекомендацій Національного банку України для забезпечення участі у безперервності функціонування СЕП-4 та проведенні міжбанківських розрахунків, внутрішніх платежів у національній валюті в СЕП-4 та внутрішній платіжній системі Казначейства;
моніторинг та внесення змін до організаційно-розпорядчих документів, що регулюють регламент роботи Казначейства у СЕП та внутрішній платіжній системі Казначейства у зв’язку із врахуванням практичного досвіду запровадження СЕП-4.
2. Виконання Казначейством та органами Казначейства повноважень щодо казначейського обслуговування бюджетних коштів та коштів інших клієнтів в умовах воєнного стану.
3. Забезпечення в умовах воєнного стану функціонування інформаційно-обчислювальної та внутрішньої платіжної систем Казначейства, вжиття заходів щодо захисту інформації, яка обробляється органами Казначейства.
4. Забезпечення функціонування резервного майданчика Казначейства, територіально віддаленого від міста Києва, а саме:
підтримка робочого стану обладнання, яке задіяне у функціонуванні віддаленого резервного майданчика;
резервування (дублювання), підтримка в актуальному стані інформаційних ресурсів (систем);
забезпечення проведення міжбанківських розрахунків і внутрішніх платежів Казначейства в СЕП та внутрішній платіжній системі Казначейства з віддаленого резервного майданчика.
5. Здійснення заходів щодо створення автоматизованої системи для формування та ведення в електронному вигляді справ з юридичного оформлення рахунків клієнтів органів Казначейства:
опрацювання законодавства щодо можливості формування та ведення в електронному вигляді справ з юридичного оформлення рахунків клієнтів органів Казначейства;
підготовка технічного завдання для формування та ведення в електронному вигляді справ з юридичного оформлення рахунків клієнтів органів Казначейства.
6. Удосконалення системи дистанційного обслуговування «Клієнт казначейства – Казначейство» в частині подання окремих електронних документів та документів в електронній формі, передбачених нормативно-правовими актами, через систему дистанційного обслуговування «Клієнт казначейства – Казначейство».
Голова Державної казначейської служби України Тетяна СЛЮЗ