Розмір тексту
А
А
А
Колір
А
А
А
Зображення
Брифінг Тетяни Слюз для ЗМІ Запорізької області


12 жовтня 2018

12 жовтня по завершенню засідання Колегії Голова Казначейства Тетяна Союз зустрілася з представниками засобів масової інформації Запоріжжя.

Головні питання, що цікавили журналістів, стосувалися виконання судових рішень, розміщення коштів місцевих бюджетів на депозитах та хід впровадження централізації видатків місцевих бюджетів.

Зокрема, Тетяна Союз зазначила, що органами Казначейства здійснюється значна робота з виконання судових рішень, яке відбувається відповідно до черговості, що забезпечується відповідним програмним продуктом у межах відкритих асигнувань.

Крім того, Казначейством надані відповідні пропозиції: передбачити у державному бюджеті наступного року асигнування, які б дозволили виконати усі судові рішення, що перебувають на черзі, впродовж наступного року.

На питання про вкладення коштів місцевих бюджетів на депозити, очільниця відомства зазначила, що у разі, якщо є тимчасово вільні кошти, їх більш ефективним використанням є придбання державних цінних паперів, оскільки таке придбання здійснюється на вигідних умовах для місцевих громад.

Також Голова Казначейства розповіла про впровадження централізованої моделі проведення видатків місцевих бюджетів, а саме – про результати тестування у п'яти пілотних областях. За її словами, у Київській, Дніпропетровській, Луганській, Донецькій та Житомирській областях були обрані 9 місцевих бюджетів, по яких найближчим часом розпочнеться проведення видатків через рахунки, відкриті на балансі центрального апарату Казначейства за єдиним МФО.

Така модель дозволяє зменшити кількість учасників системи електронних платежів, створить єдиний технологічний майданчик для всіх видаткових рахунків всіх бюджетів.

На завершення брифінгу Тетяна Слюз привітала представників ЗМІ з прийдешніми святами Покрови Пресвятої Богородиці та Днем захисника України, побажавши миру, злагоди та достатку.