01601, м. Київ, вул. Бастіонна, 6
тел./факс: +38044 281 49 18
e-mail: office@treasury.gov.ua facebook
Станом на 01.10.2018 сума коштів на єдиному казначейському рахунку складає 21 388 млн грн.

Казначеї України передали Шевченківському національному заповіднику полотно-портрет Шевченка з 1462 фотографій пам'ятників Кобзаря

29 травня 2018

Впродовж 26 – 27 травня 2018 року казначеї усієї України на чолі з Головою Державної казначейської служби України  Тетяною Слюз долучились до урочистих заходів з нагоди 157-річниці перепоховання українського діяча, мислителя Тараса Григоровича Шевченка на Чернечій горі у Каневі.

Зокрема, на Прощу до Тараса приїхало близько 250 працівників Казначейства з різних областей України аби вшанувати  пам'ять Великого Кобзаря та засвідчити повагу до  національних традицій. Головною ж метою заходу стала передача до музею Шевченківського національного заповідника у м. Канів унікального полотна-портрета Тараса Шевченка розміром 3 х 2 метри, створеного з 1462 маленьких фотографій пам’ятників визначного українця. На заході також були присутні генеральний директор Шевченківського національного заповідника Мар’ян Піняк, міський голова Канева Ігор Ренькас, Голова Канівської РДА Дмитро Шелест та голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко.

Розпочався захід з покладання квітів до могили Шевченка, для чого казначеї подолали 342 сходинки на Чернечу гору. Урочистості з передачі нового експонату, а саме: портрету Шевченка проходили у Музеї заповідника, де гості та учасники заходи могли детально роздивитись твір та оцінити масштаби проведеної казначеями роботи.

Тетяна Слюз презентуючи роботу, зазначила, що цінність полотна полягає у тому, що усі пам’ятники представлені на полотні зібрані працівниками Казначейства з усієї України, включаючи Донецьку та Луганську область на підконтрольній українській владі території, без окупованого Криму.

- Спочатку у нас з’явилась ідея створити полотно з пам’ятників, однак, у процесі підготовки до реалізації задуманого стало зрозуміло, що єдиного реєстру пам’ятників Шевченку в Україні немає. Тому казначеї провели дослідницьку роботу та збирали інформацію про пам’ятники Кобзарю у кожному селі, місті, районі та фотографували їх. В цілому було знято 1462 фотографії з яких і сформоване наше полотно, - розповіла Голова Казначейства. Крім того, вона подякувала усьому колективу за проведену роботу, та на завершення, процитувала «Заповіт» Шевченка українською та англійською мовами.

Усі заходи супроводжувалися музичними вітаннями від колективу «Пісенна скарбничка» казначеїв Тернопільщини.

Після презентації панно, проведено прес-конференцію Голови Казначейства з представниками засобів масової інформації, до якої долучився Голова Черкаської обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко

У знак вдячності працівники Шевченківського національного заповідника провели екскурсії для працівників Казначейства детально ознайомили гостей з життям та творчістю Шевченка, його творчими доробками та безпосередньо історією перепоховання та  музею Шевченка у Каневі.

 

Серед інших заходів, протягом двох днів для казначеїв України проводились обрядове-народне дійство «Єднаймося брати мої!», екскурсії мальовничими заповідниками та безпосередньо містом. Тож, казначеї мали можливість помилуватися краєвидами Канева, відчути велич Дніпра та  канівських гір, відчути та зрозуміти непереборне бажання Шевченка оселитися саме у цих місцях.

 

 

Изображение 011

 

Урочистості у підніжжя Чернечої гори

 

Изображение 061

 

Для покладання квітів казначеї подолали 342 сходинки на Чернечу гору

 

Изображение 083

 

Покладання квітів Головою Казначейства до могили Т.Г. Шевченка

 

Изображение 093 Изображение 097

 

Квіти до могили Великого Кобзаря від казначеїв України

 

Изображение 108 Изображение 146

 

Музичне вітання учасникам заходу від колективу «Пісенна скарбничка» казначеїв Тернопільщини

 

Изображение 161 Изображение 167

 

На Тарасову гору приїхало близько 250 працівників Казначейства з різних областей України

 

Изображение 191 Изображение 192

 

Презентація унікального полотна-портрета Тараса Шевченка розміром 3 х 2 метри, створеного з 1462 фотографій пам’ятників видатного українця

 

Изображение 253

 

Урочисті заходи у Музеї Шевченка

 

Изображение 369

 

Казначеї з різних областей України вшанували пам'ять Великого Кобзаря та засвідчили повагу до національних традицій

 

Изображение 395

 

Участь казначеїв в обрядово-народному дійстві «Єднаймося брати мої!»

 

Изображение 909

 

Вручення хлібу-солі Голові Казначейства від казначеїв Донеччини

 

Изображение 882 

 

Передача до Музею Казначейства сувеніру з черкаської землі – книги «Козацькі землі України»

 

Изображение 902

 

Голова Казначейства Тетяна Слюз з начальником Головного управління ДКСУ у Черкаській області Сергієм Никопаненком під час передачі сувеніру з Черкащини до Музею Казначейства