Розмір тексту
А
А
А
Колір
А
А
А
Зображення
В Казначействі відбулася зустріч з представниками Європейської Комісії


22 травня 2018

22 травня 2018 року в Центральному апараті Казначейства відбулася зустріч представників Казначейства з представниками Європейської Комісії щодо здійснення операційної оцінки в рамках надання Україні додаткової кредитної допомоги. Експерти цікавилися загальними питаннями щодо діяльності Казначейства, а саме структурою органів Казначейства в Україні, штатною чисельністю працівників, сферами, на які поширюється казначейське обслуговування.

У ході зустрічі значну увагу приділено ролі органів Казначейства у бюджетних процесах, процедурам обслуговування розпорядників та отримувачів коштів державного бюджету. Детально було висвітлено систему зарахування до бюджету коштів, які отримуються Україною від закордонних донорів – у національній та іноземній валютах, роз’яснено особливості адміністрування державного боргу в бюджетній системі України.

Окремо увагу було приділено системі взаємодії розпорядників та одержувачів бюджетних коштів, обліку їх коштів в автоматизованій системі Казначейства та структурі цих коштів на Єдиному казначейському рахунку. Експертів Європейського Союзу цікавило питання обслуговування місцевих бюджетів та участі територіальних органів Казначейства у бюджетному процесі на місцевому рівні.

З огляду на те, що завданням місії було вивчення процесів виконання бюджету в Україні та ролі коштів макрофінансової допомоги в бюджетній системі, представниками Казначейства було наголошено, що використання коштів макрофінансової допомоги від іноземних донорів здійснюється за бюджетним розписом, який щороку затверджується Міністерством фінансів України після прийняття Верховною Радою України закону України про державний бюджет на відповідний рік.

 

 

 

 

Представниками Європейської Комісії щодо здійснення операційної оцінки

 

 

Представники Державної казначейської служби України

 

 

У ході зустрічі значну увагу приділено ролі органів Казначейства у бюджетних процесах, процедурам обслуговування розпорядників та отримувачів коштів державного бюджету