01601, м. Київ, вул. Бастіонна, 6
тел./факс: +38044 281 49 18
e-mail: office@treasury.gov.ua facebook
Станом на 01.10.2018 сума коштів на єдиному казначейському рахунку складає 21 388 млн грн.

У Казначействі обговорили механізм електронного обміну інформацією між "Прозорро", АС "Є-Казна" та "Є-Дата"

8 лютого 2018

8 лютого 2018 року відбулась робоча зустріч Голови Казначейства Тетяни Слюз з Першим заступником Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максимом Нефьодовим, генеральним директором державного підприємства “Прозорро” Василем Задворним, розробниками «Є-Дата» Євгеном Котухом та Анастасією Протос.

Головна тема зустрічі – виконання Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» та деяких інших законів України щодо здійснення моніторингу закупівель» № 2265 від 21.12.2017, а саме: розробка механізму завантаження в електронну систему закупівель інформації про здійснення оплати за договорами про закупівлю.

Однак, на переконання Голови Казначейства, питання значно ширше і вагоміше, ніж викладено у законі, адже для запровадження справді дієвого, прозорого та об’єктивного механізму моніторингу тендерних процедур взаємодія між системами «Прозорро», АС «Є-Казна» та «Є-Дата» має бути тристороння, автоматизована і відповідно захищена. Крім того, очільниця відомства висловила занепокоєння щодо термінів, визначених у нормативному документі, адже за 2 місяці розробити програмне забезпечення, відпрацювати усі технічні аспекти, здійснити інтеграцію систем, синхронізувати їх роботу та забезпечити побудову комплексної системи захисту інформації при відсутності передбаченого фінансування у держбюджеті – фактично неможливо.

Зі специфікою роботи автоматизованої системи «Є-Казна» та системами захисту, які унеможливлюють кібернапади на бюджетну систему України учасників зустрічі ознайомив директор Департаменту інформаційних технологій Казначейства Олександр Стоєв. Зокрема, він акцентував увагу на переліку необхідних операцій, що потребують синхронізації з системами «Прозорро» та «Є-Дата» та необхідності деталізувати процедуру інтеграції систем.

За результатами зустрічі було досягнуто низку домовленостей щодо методологічних доопрацювань змін до Закону України, термінового затвердження механізму електронного обміну інформацією між «Прозорро», АС «Є-Казна» та «Є-Дата»  та активізації роботи між ІТ-фахівцями Міністерства, державного підприємства “Прозорро”, «Є-Дата» та Казначейства.

Всі учасники наради підтвердили і погодились, що саме механізм обміну інформацією між «Прозорро» та АС «Є-Казна» не тільки скасує документообіг між розпорядниками бюджетних коштів та Казначейством в частині державних закупівель, але і надасть змогу відкрито і прозоро користуватися інформацією про здійснення бюджетних оплат за кожним договором про закупівлю.

 

 

 

Робоча зустріч Голови Казначейства Тетяни Слюз з Першим заступником Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максимом Нефьодовим, генеральним директором державного підприємства “Прозорро” Василем Задворним, розробниками «Є-Дата» Євгеном Котухом та Анастасією Протос

 

DSC_0009

 

Представники Казначейства під час обговорення механізму завантаження в електронну систему закупівель інформації про здійснення оплати за договорами про закупівлю

 

DSC_0004

 

Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов, 
п
редставники «Прозорро» та «Є-Дата»