01601, м. Київ, вул. Бастіонна, 6
тел./факс: +38044 281 49 18
e-mail: office@treasury.gov.ua facebook
Станом на 01.05.2018 сума коштів на єдиному казначейському рахунку складає 5 546 млн грн.

У Казначействі пройшли майстер-класи з виготовлення писанок та Великоднього оберегу

11 квiтня 2017

Напередодні Великодніх свят, 10 квітня поточного року, у приміщенні Казначейства для працівників та їх дітей проведені тематичні майстер-класи. Учасників запросили поринути у справжній стародавній український символічний світ традицій та звичаїв при підготовці до Світлого свята Пасхи.

Дорослі виготовляли традиційні обереги – великодні віночки. Сплітаючи з гілок освяченої верби кола, учасники дізналися про унікальність змісту, яка прихована у сакральній геометрії. Зокрема, коло, що є найбільш древнім геометричним орнаментом, є символом сонця, означає божественну життєдайну енергію. Сам же процес плетіння великоднього віночка, на думку дослідників – у давні часи можна було назвати ритуалом – за нього жінки брались після Вербної неділі, із чистими і світлими думками, закладаючи позитивну енергію у своє творіння. Тож казначеї із завзяттям поринули у цей ритуал, створюючи власні унікальні композиції.

Діти працювали над створенням головного атрибуту Великодня, символом весняного відродження – крашанки. Перед початком роботи, їм розповіли, що для наших предків, кожна фігура та колір мали своє значення і силу. Тож на дитячих писанках почали з’являтися сонце, дерева восьмикутні зірки, квіти, s-подібні знаки вічності та інші символи спрямовані на підтримку ладу, рівноваги та спокою у нашому світі. Крім того, дітям запропонували спробувати розписати крашанки і у сучасному стилі з використанням новітніх цікавих методик і стилів. І тут дитяча фантазія вже не знала меж, з’являлись космічні пейзажі, кольорові експерименти та феєричні форми.

Голова Казначейства Тетяна Слюз розділила радість створення унікальних крашанок разом з дітьми казначеїв. Оглянувши дитячі витвори та ознайомившись із сакральним змістом кольорів та орнаментів, очільниця Казначейства створила і власну крашанку, де використала життєствердні кольори - символи миру та злагоди.

Усі учасники майстер-класів, забрали власноруч створені роботи до своїх домівок, запевнивши, що обов’язково створять ще подібні витвори для своїх близьких та рідних.

 

1.JPG

 

2.JPG

 

3.JPG

 

4.JPG

 

5.JPG

 

6.JPG

 

6.1.JPG

 

7.JPG

 

8.JPG

 

9.JPG

 

10.jpg

 

11.JPG

 

12.JPG

 

12.1.JPG

 

13.JPG

 

14.JPG

 

15.JPG

 

16.JPG

 

17.JPG