01601, м. Київ, вул. Бастіонна, 6
тел./факс: +38044 281 49 18
e-mail: office@treasury.gov.ua facebook
Станом на 01.06.2018 сума коштів на єдиному казначейському рахунку складає 11 489 млн грн.

Як повернути сплачене мито за подання позову до суду, якщо потреба у судовому розгляді справи зникла до подання позову?

28 сiчня 2009

Запитання:

 

Наше підприємство подавало позов до підприємства, що знаходиться в іншій області. Для подання позову необхідно сплатити державне мито в сумі 1% від суми позову, що і було зроблено нашим підприємством 12.12.2008 р. Проте підприємством-боржником сума заборгованості була повністю погашена 17.12.2008 р., тож позов до суду про стягнення суми боргу наше підприємство не подало. Чи можемо ми повернути суму сплаченого державного мита?

 

 

Відповідь:

 

Відповідно до ст.47 Господарського процесуального кодексу України державне мито підлягає поверненню у випадках і в порядку, встановлених законодавством. В рішенні, ухвалі, постанові чи довідці господарського суду зазначаються обставини, що є підставою для повного або часткового повернення державного мита.

Декрет КМУ від 21.01.1993 №7-93 “Про державне мито” (ст.8) визначає конкретні обставини, за яких можливе здійснення повернення державного мита з бюджету.

Згідно з п.17 Інструкції “Про порядок обчислення та справляння державного мита”, затвердженої на виконання Декрету КМУ від 21.01.93 «Про державне мито» наказом Головної державної податкової інспекції України від 22.04.93 № 15 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 19.05.93 №50, повернення державного мита проводиться фінансовим органом того району чи міста, до бюджету якого воно надійшло, на підставі заяви платника, висновку (ухвали суду, в інших випадках-довідки установи, яка справляла мито) про обставини, що є підставою для повернення державного мита, а також оригіналів документів, що підтверджують сплату державного мита.

Враховуючи викладене вище, повернення державного мита може бути здійснено тим органом Державного казначейства України, на рахунки якого вказані кошти зараховані, при наявності всіх документів, зазначених вище.