01601, м. Київ, вул. Бастіонна, 6
тел./факс: +38044 281 49 18
e-mail: office@treasury.gov.ua facebook
Станом на 01.07.2018 сума коштів на єдиному казначейському рахунку складає 9 388 млн грн.

Чи мають вищі навчальні заклади право розміщувати тимчасово вільні кошти на банківських депозитних рахунках?

19 сiчня 2009

Запитання:

 

Згідно норм Закону України про Державний бюджет на 2008 рік зі змінами, вищі навчальні заклади мають право розміщувати вільні кошти на депозитних рахунках в установах банків. Ми скористалися такою можливістю, але орган казначейства, після одержання відсотків по депозиту на наш рахунок, відкритий в казначействі, наполягає на тому, що відсотки повинні направлятися в повному обсязі в доход державного бюджету, і посилаються на ПКМУ 659. Тоді навіщо нам розміщати кошти на депозиті, якщо ми не можемо використовувати відсотки, і чи правомірні дії казначейства?

 

Відповідь:

 

Відповідно до пункту 3 статті 63 Закону України „Про вищу освіту”, „вищі навчальні заклади державної та комунальної форм власності самостійно розпоряджаються доходами та іншими надходженнями, одержаними від надання дозволених законодавством платних послуг. Таке розпорядження включає в себе право відкривати поточні та депозитні рахунки в банках, збереження коштів на депозитних рахунках банків, право придбання майна та його використання на підставі договорів тощо”.

При цьому доходи від розміщення коштів на депозитних (вкладних) рахунках не включено до переліку платних послуг, затверджених постановою Кабінетом Міністрів України від 17.05.2002 №659 „Про затвердження переліку груп власних надходжень бюджетних установ, вимог щодо їх утворення та напрямів використання”.

Зважаючи на викладене, Державним казначейством України надавалося роз’яснення щодо неухильного виконання норм діючого законодавства України та забезпечення проведення операцій із розміщення вищими навчальними закладами коштів на депозитних (вкладних) рахунках в установах банків, як це визначено статтею 63 Закону України „Про вищу освіту”.